2213 Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı 2017 yılı 1. Dönem Başvuruları başladı. Program kapsamında TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından belirlenmiş olan alanlarda, yurt dışında doktora eğitimi almak isteyenlere eğitim bursu sağlanacak.

TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından belirlenen burs verilecek alanlar ise şöyle sıralanıyor; malzeme teknolojileri, biyomalzemeler, enerjik malzemeler, elektronik, elektromanyetik malzemeler, lazer teknolojileri, optik, algılayıcılar, nanoteknoloji, nükleer enerji, yenilenebilir enerji kaynakları, enzimler ve mikrobiyal biyoteknoloji, girişimcilik ve inovasyon yönetimi, sistem mühendisliği, bilgi güvenliği, yazılım doğrulama ve geçerleme, yazılım geliştirme metodolojileri, yazılım gereksinim mühendisliği, yazılım tasarımı, güvenlik ve güvenilirlik mühendisliği, uydu ve uzay aracı yönelim belirleme-kontrol sistemleri, uzay aracı sistem tasarımı.

 

Birinci dönem başvuruları 1 Şubat – 24 Mart; ikinci dönem başvuruları ise 1 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında saat 17:00’ye kadar alınacak.

Başvuru sahipleri Başvuru Formu ile birlikte Kabul ve Taahhüt Beyanları Formunun çıktılarını alıp imzalayarak son başvuru tarihini takip eden 5’inci iş günü mesai bitimine kadar BİDEB’e ulaştırmaları gerekmektedir. Islak imzasız, faks veya diğer elektronik yollarla ve eksik belgeyle yapılan başvurular kabul edilmez. Son teslim tarihinden sonra TÜBİTAK’a ulaştırılan başvuru belgeleri de kabul edilmez.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Program ilanı ve Sıkça Sorulan Sorular‘a ilgili bağlantılardan veya TÜBİTAK web sitesinden erişilebilir. İlgili duyuru için tıklayınız.

Paylaş

Cevapla