Facebook Grubu, sahibi olduğu Whatsapp, Messenger ve Instagram uygulamaları arasında kurulu hesapları birbirine bağlayarak tek bir noktadan mesajlaşma hizmeti verebilecek bir aplikasyon birleştirme planı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Birbirlerinden bağımsız olarak da çalışmalara devam etmesi planlanan aplikasyonların, birbirine entegre edilmesi ile üç uygulama arasında mesajlaşma ve iletileri taşımak mümkün hale gelecek. Şimdilik altyapı sebebiyle uygulamalar arası mesajlaşmak mümkün değil. Facebook kanadından yapılan açıklamalar ise uzun sürecek bu birleştirme çalışmalarının daha başlangıç aşamasında olduğu yönünde.

Mark Zuckerberg’in çeşitli yenilikler ile Instagram ve Facebook ağını canlı tutmak istediği biliniyor. Burada uygulamaları birbirine entegre ederek işlevselliği ve işlerliğini arttırmak ve uygulamalarla çok daha büyük bir kitlenin iletişim halinde olmasına imkân vererek kazanç elde etmek öngörülüyor. Çalışmanın 2019 yıl sonu ya da 2020’nin ilk çeyreğinde sonuçlanması bekleniyor.

Paylaş

Cevapla